Výstava kreseb Marie Jansové

S tužkou a humorem přes překážky

Výstava dívky s těžkým zrakovým postižením v kavárně Bílá vrána

Ani těžké zrakové postižení neznamená nepřekonatelnou překážku, má-li člověk humor, talent a houževnatost: o tom svědčí výstava patnáctileté ilustrátorky Marie Jansové, která byla 10. září zahájena v kavárně Bílá vrána. Bílá Vrána je sociální podnik Ve Smečkách 5 na Praze 1, kde pracují lidé s mentálním postižením. Výstava je součástí projektu Momentální scéna, který podporuje právě zaměstnávání lidí s postižením. Výstava bude v kavárně k vidění do konce října zcela zdarma.

Nad akcí převzal záštitu poslanec Parlamentu ČR Patrik Nacher, člen parlamentního Podvýboru pro sociální služby a osoby zdravotně postižené, který se podpoře handicapovaných osob věnuje dlouhodobě.

O výstavě si můžete přečíst mimo jiné v deníku Právo:

 

Kdo je Marie Jansová:

Marie se narodila 12. srpna 2003 a žije s rodinou v Roztokách u Prahy, kde také navštěvuje devátý ročník základní školy. Od narození má vážné problémy se zrakem. Navzdory tomu se v pouhých 4 letech chopila tužky… a už ji nepustila. Od té doby rozvíjí svůj talent směrem k tvorbě komiksů a karikatur. K jejím největším dosavadním úspěchům patří dvojnásobné ocenění poroty na Zlín Film Festivalu a vítězství v soutěži Zlatý oříšek. Právě díky Zlatému oříšku si nadějné kreslířky všiml poslanec Patrik Nacher a požádal ji o spolupráci na ilustracích ke své knize Šílenosti doby korektní.

 

 

 

0 comments on “Výstava kreseb Marie JansovéAdd yours →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *