Naše kavárnice budou hrát celosvětový turnaj na podporu rovnosti mezi lidmi

Global Goals World Cup (GGWCup) je hra, která mění svět. Ve fotbalovém turnaji se v Praze utká 18 týmů žen s jediným cílem, hrát pro lepší svět. Každý tým totiž bojuje za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN (Global Goals for Sustainable Development = SDGs). Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodli všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká. Není třeba umět perfektně hrát fotbal, je třeba aktivně bojovat za lepší svět! 
Pro nás byla jasná volba SDG10- MÉNĚ NEROVNOSTÍ.

Náš tým:

Eva když přišla do POHODY věděla, že tady se bude moci uplatnit a realizovat, její dobrá nálada a elán je nakažlivý. Každodenně informuje o problematice lidí s postižením veřejnost. Věří v lepší zítřky, v boření hranic a v to, že i cesta může být cíl. V květnu zahájila výstavu Jsem v pohodě, která představuje sociální služby vyrovnávající příležitosti lidí s mentálním postižením ve společnosti. Ta je k vidění u nás v kavárně Bílá vrána (Ve Smečkách 5, Praha 1) .
Šárka přispěla k tomu, že POHODA získala značku Mezigeneračně. V projektu, ve kterém se setkávají děti ze školky s dospělými lidmi s mentálním postižením na společných aktivitách. Při těchto návštěvách nejde jen o mezigenerační setkání, ale také o učení dětí přirozeně jednat s lidmi s postižením.
Veronika se podílí na tom, aby lidé s postižením mohli zůstat žít v běžném bydlení, osamostatnit se v dospělém věku od rodiny, žít v blízkosti svých přátel, mohli si udržet zaměstnání, a nemuseli odcházet do velkých zařízení sociální péče.
Lucka pomáhá tomu, aby lidé s mentálním postižením aktivně trávili volný čas, byli prospěšní druhým a jejich rodiny měly čas k odpočinku od dlouhodobé náročné péče.
Týna a Zdeňka pracují v sociálně prospěšném podniku Bílá vrána a svým příkladem ukazují, co všechno lidé s postižením zvládnou, když k tomu dostanou příležitost, a tím motivují ostatní.
Káťa vede tým asistentů, kteří každodenně pomáhají v domácím prostředí lidem, kteří to potřebují. Klientům pomáhají v získávání potřebných dovedností k samostatnějšímu životu a jejich rodinám v pocitu bezpečí ve chvíli, kdy se potřebují na chvíli zastavit a odpočinout si.
Slávka je naše dlouholetá patronka a členka naší správní rady.

Přijďte nám fandit 29. května na Václavské náměstí.

 

0 comments on “Naše kavárnice budou hrát celosvětový turnaj na podporu rovnosti mezi lidmiAdd yours →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *