Co pro vás chystáme?

V Bílé vráně vám pravidelně přinášíme výstavy, přednášky, koncerty a dalši akce. Snažíme se také pozvednout komunitní život v dosud zanedbávané ulici Ve Smečkách.

Bílá vrána může být místem i pro vaši prezentaci. Pokud něco umíte, chcete něco předvést, někoho oslovit, je to prostor právě pro vás. Pro více informací kontaktuje provozní kavárny Lenku Jilemnickou, (tel: 777 913 411, e-mail: provozni@kavarnabilavrana.cz), nebo kolegyni z PR, Kláru Šuhajovou. (tel: 777 913 533, e-mail: pr@pohoda-help.cz).

Návštěvou našich akcí podpoříte kavárnu Bílá vrána, která zaměstnává lidi s mentálním postižením již více než 11 let.

Putování po ostrově Lorda Howa s Hubertem Čížkem

Barevné korálové útesy, krysí katastrofa nebo ptáci buřňáci - to jsou jen některé z věcí, o nichž bude mluvit český dobrodruh Hubert Čížek v další ze svých pravidelných cestovatelských přednášek v kavárně Bílá vrána. Tentokrát bude řeč o ostrově Lorda Howa. Začínáme 17. října v 18:00 a skvělé občerstvení jako vždy zajištěno. Těšíme se na vás!

Výstava Smečky dříve a nyní

Během září a října budou mít návštěvníci kavárny možnost shlédnout výstavu fotografií s názvem Smečky dříve a nyní. Výstavu tvoří dobové fotografie ulice Ve Smečkách z různých období a fotografie ze současnosti, které ilustrují proměny Smeček v čase.

Výstavu přichystal místní rezident pan Ondřej Havlíček, který sehnal v archivech staré fotografie a rovnž je autorem většiny fotografií ze současné doby. Za to mu patří náš velký dík.

Vydejte se tedy při návštěvě kavárny proti proudu času a možná vás překvapí, jak zajímavou a barvitou historii mají místa, kolem nichž denně procházíte.

Přednášky Huberta Čížka

Hubert Čížek vypráví s pokorou, láskou a úctou k přírodě

Ostrov Lorda Howea - 17.10.2022 18:00 - 20:00
Promítání filmu o ostrově Lorda Howea a následná beseda

Lidé a jejich život - 21.11.2022 18:00 - 20:00
Beseda o životě lidí v Jižní Americe, na Sumatře a Srí Lance, sdílení zážitků z osobních setkání

A jaké byly minulé přednášky? Podívejte se na ohlédnutí za dosavadními večery s Hubertem Čížkem na stránkách POHODY.