Co pro vás chystáme?

V Bílé vráně vám pravidelně přinášíme výstavy, přednášky, koncerty a dalši akce. Snažíme se také pozvednout komunitní život v dosud zanedbávané ulici Ve Smečkách.

Bílá vrána může být místem i pro vaši prezentaci. Pokud něco umíte, chcete něco předvést, někoho oslovit, je to prostor právě pro vás. Pro více informací kontaktuje provozní kavárny, Báru Chomátovou, (tel: 777 913 411, e-mail: provozni@kavarnabilavrana.cz), nebo kolegyni z PR, Kláru Šuhajovou. (tel: 777 913 533, e-mail: pr@pohoda-help.cz).

Návštěvou našich akcí podpoříte kavárnu Bílá vrána, která zaměstnává lidi s mentálním postižením již více než 11 let. Tipy na naše i jiné zajímavé akce v Praze najdete také na portálu Kudy z nudy.

Den dětí Ve Smečkách

Doražte na Den dětí Ve Smečkách! Smečky sice nemají právě pověst ulice vhodné pro děti, ale to se právě snažíme změnit.

Tak se prvního června přijďte na vlastní oči přesvědčit, jak se dříve temná a nepřístupná ulice může rázem proměnit v barevný dětský ráj. Moc se na vás těšíme!

Program:

Mýdlová dílnička, kreslení křídami na ulici a malování na obličej v kavárně Bílá vrána

Malování na taštičky a výroba náhrdelníků z korálků v chráněné dílně Inspirace

Výroba maňásků a sklářský workshop v chráněné dílně JEDNA BEDNA

Tvoření zvířátek z balónků, vyškrabovací obrázky a malování na obličej připraví Farní charita Prahy 1

Vodní hrátky a radovánky u plaveckého klubu Raftík

Čtení a prohlížení obrázků rukama v Knihovně a tiskárně pro nevidomé K. E. Macana

Strážnické pexeso připravené Městskou policií Prahy 1

Občerstvení a příjemné posezení na zahrádce v Ježkových Vočích

Benefiční koncert na podporu POHODY

Ve čtvrtek 9.6.2022 od 19:30 se v pražské Dejvické klubovně koná benefiční koncert kapel SCHRÖDINGEROVA KOČKA, TENGRI a CRAYFISH. Výtěžek akce půjde na podporu organizace Pohoda, z.ú., která pomáhá lidem s mentálním postižením. Na příjemné zahrádce, která se nachází u vstupu do klubu bude informační stánek organizace Pohoda, kde bude možné získat vice informací, popřípadě se dozvědět možnosti pomoci jako dobrovolník. Vstupné 150 Kč.

Co se týče hudební stránky akce, můžete se těšit například na one man hudebně vizuální project Crayfish, kde pomocí baskytary, drum machinu, různých samplů a šumu z noise generátoru Crayfish vtahuje posluchače do abstraktních melodií. Svá vystoupení většinou doplňuje promítáním s vlastními animacemi a autentickými sestřihy záběrů natočených na 8mm film.

Dále se představí kapela Tengri, hrající alternativní postrock, okořeněný houslemi. 2.6. jim na labelu MetalGate vychází nové LP s názvem Kontinuum, ze kterého budou určitě hrát. Jemné melodické pasáže, které někdy lehce gradují a jindy se změní ve stěnu zvuku.

A třetí kapelu, kterou chceme představit je kapela Schrödingerova kočka, hrající v netradiční sestavě bicí, baskytara a saxofon. Ojediněle uslyšíte i zpěv. Hrají alternativní rock, možná s nádechem punku i jazzu, minimalistické pasáže střídají pasáže hravé a jejich živá vystoupení jsou nasáknuté parádní atmosférou.

Výstava Asistence v akci

Od 3.5. 2022 do 30.6. 2022 se bude v kavárně konat multimediální výstava na oslavu asistenční služby osobní asistence v organizaci POHODA. 4. května od 18:00 navíc v kavárně proběhne slavnostní vernisáž, na kterou jste srdečně zváni.

Výstavu pořádá organizace POHODA, která poskytuje služby pro lidi s mentálním postižením. Touto akcí chceme přiblížit asistenční i terénní služby a vyzdvihnout jejich důležitost v životě lidí, kteří potřebují podporu druhého člověka. Návštěvníky necháme nahlédnout do života našich klientů a jejich vzájemné spolupráce s našimi asistenty. 

Přednášky Huberta Čížka

Hubert Čížek - muž, který sázel stromy

Austrálie, 23.5. 2022 18:00 – 20:00 - cestování kolem největšího monolitu světa, hory Uluru, návštěva Modrých hor a Tasmánie; sdílení zážitků z cest a představení kladných i stinných stránek eukalyptu.

Ostrovy Pacifiku, 20.6. 2022 18:00 – 20:00 (Robinson Cruoe, Velikonoční ostrovy, Santa Cruz, Lorda Howea); sdílení zážitků z cest a přiblížení boje proti invazním rostlinám i úspěchy při obnově původních porostů.

A jaké byly minulé přednášky? Podívejte se na ohlédnutí za dosavadními večery s Hubertem Čížkem na stránkách POHODY.